"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kategori: Hakkımda

Hakkımda

Merhaba, ben Oksana,

34 yaşındayım ve 10 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Türkiye’ye Moskova’dan geldim. Burada zengin Türk mutfağından çok etkilendim ve bu lezzetli yemeklerin tariflerini öğrenmeye karar verdim. Ancak internetten buldugum tariflerde bazı tutarsızlıklar vardı ve tarifleri harfiyen uygulamama rağmen sonuç beklendiği gibi olmuyordu. İnternetteki uzun süren aramalarımın sonucunda gerçekten guvenilir siteleri bulmanın ne kadar zor oldugunu keşfettim. Aldığım en güzel tarifler arkadaşlarımın annelerinin verdikleriydi.

Bu arada Türk mutfağının kökenlerini araştırmak için Osmanlı Mutfağı ile ilgili tarihsel nitelikte bazı kitaplar okudum ve son derece ilginç bilgiler edindim. Araştırmalarımı sadece Türk mutfağı ile sınırlamadım ve dünya mutfağından bir çok lezzetli tarifi de repertuarıma ekledim.

Sonuçta farkettiğim şey bazı tariflerin çok yaratıcı olduğu ama pişirme teknikleri yüzünden sağlıksız olduğu, bazı tariflerdeki bir kaç sağlıksız malzemenin yerine daha faydalı malzemelerin kullanılmasının yemeğe yepyeni bir tat kattığı idi.

Bu amaçla dünya mutfağından öğrendiğim bazı pişirme tekniklerini ve farklı malzemeleri kullanarak, çeşitli denemeler yaptıktan sonra karma enternasyonel tarifler bulmaya başladım. Özellikle Türk ve Rus mutfağında küçük değişiklikler yaparak son derece sağlıklı ve lezzetli tarifler ürettim. Aynı zamanda yaptığım literatür taraması sonucunda da çok güzel tariflere rastladım.

Buradaki blogumda beğeneceginizi umduğum cok ilginc kombine yemek tariflerimi ve çeşitli kaynaklarda rastladığım ilginç tarifleri sizlerle paylaşacağım. Herkese kolay gelsin ve afiyet olsun.

Yorum Bırak